- s p o r t -
- Lika antivirus -
Lika danas

Mladost - Gospic 1:1 (1:0) NOVIGRAD - Gradski stadion Laco. Gledatelja 44. Sudac: Bojan Sobol (Rijeka) - 7,5. Pomocnici: Vucinic (Rijeka) i Dragovic (Viškovo). Strijelci: 1:0 S. Šistek (21’), 1:1 Klobucar (75’). Žuti kartoni: S. Šistek (Mladost), Mesic, Klobucar (Gospic).Crveni karton: S. Šistek (Mladost, dva žuta).

MLADOST: Vujica 7, Žižak 6, Stjepic 6,5 (od 81. Juric -), Cvitan 6, D. Šistek 7,5, Popovic 7,5, S. Šistek 6,5, Starcic 6 (od 64. Moscarda 6), Pekica 6,5, Burrolac, Vukmirovic 6 (od 46. Devovic 6,5).

GOSPIC: Nadarevic 7, Cindric 6, Štimac 6,5, Mesic 7, M. Tomac 6,5 (od 46. Lulic 6,5),
Klobucar 7,5, Vukic 7, Grivicic 7, Lovric 7, L. Tomac 7,5 (od 76. Šimunic 6), Rukavina 6,5.

Fažanci su u Novigradu ugostili Licane u dosta “tvrdoj” utakmici u kojoj se ponajprije cuvala vlastita mreža. Izostale su brojnije prigode, iako se napadacima ne može poreci htijenje. Kad se to najmanje ocekivalo gosti su okrunili jedan od svojih napada i kuci se vratili s vrijednim bodom. Prvih šesnaest minuta trajalo je zatišje pred jednim i drugim vratima, da bi tek u 17. vidjeli prvu prigodu “mladostaša”. S desne strane 16-erca gostiju
Pekica je na suprotnoj strani pronašao Stjepica koji s desetak metara iskosa puca pored
suprotne vratnice. Iz druge ozbiljnije situacije “plavi” dolaze u vodstvo. Nakon ubacivanja
Burrole iz kuta visoko pred gol Gospicana, iz drugog plana je Sead Šistek bio najviši u skoku i s 12-13 metara glavom poslao loptu u mrežu. Sedam minuta kasnije Rukavina je s 30-ak metara nabacio loptu pred gol “Mladosti”, koja je nestala u “šumi nogu”, da bi je se koji trenutak kasnije dokopao Vukic, ali ne uspijeva a 13-14 metara pogoditi cilj. U 37. minuti Klobucar je asistirao Lovricu koji s ruba 16-erca puca pored lijeve vratnice, iako je mogao proigrati L. Tomca. Ponajbolji pojedinac gostiju Lucijan Tomac prikrao se vratima gostiju i snažno pucao, no D. Šistek je “blokirao” loptu koja se odbija do Lovrica, a ovaj
iz prve glavom za malo šalje pored lijevog gornjeg kuta.
U drugoj minuti nastavka Damir Šistek je s 30-ak metara iz slobodnjaka uputio loptu pod gredu, no Nadarevic je krajnjim naporom sacuvao mrežu. Cetiri minute potom Devovic je izmigoljio dvojici suparnika, a onda na lijevom boku proigrao Pekicu koji se našao na 4-5 metara od vratnice i Nadarevica, ali tom prigodom nije iskazao svoje dobro znane realizatorske vrline. Na kraju je Goran Lovric asistirao Klobucaru na desni bok, nakoncega se brzonogi napadac Gospicana sjurio ka golu Vujice, a onda s 12-13 metara prizemnom
loptom pogodio suprotni kut protivnicke mreže. Umalo je Popovic u posljednjim sekundama susreta postao junakom utakmice. Izveo je slobodnjak s kuta 16-erca i gadao sam lijevi gornji kut Nadareviceva gola, no cudesnom je obranom vratar gostiju iz “rašlji” izbio loptu i sacuvao bod. M. GAVRAN

Rezultati 11. kola: Žminj - Pazinka 4:1, Istra - Vodnjan
2:0, Jedinstvo Omladinac - Klana 3:1, Vinodol - Novigrad 2:1,
Halubjan - Goranin 1:0, Mladost - Gospic 1:1, Naprijed - Buje
3:2, Umag slobodan.

Sljedece kolo (13. studenog, 14): Gospic - Naprijed, Goranin - Mladost, Novigrad - Halubjan, Klana - Vinodol, Vodnjan - Jedinstvo Omladinac, Pazinka - Istra, Umag - Žminj, Buje slobodne.

K O S A R K A

ZKK Gospic 83

<div style='width: 120px; height: 60px; background-image: url( http://vortex.accuweather.com/adcbin/netweather_v2/backgrounds/clouds_120x60_bg.jpg ); background-repeat: no-repeat; background-color: #;' ><div id='NetweatherContainer' style='height: 48px;' ><script src='http://netweather.accuweather.com/adcbin/netweather_v2/netweatherV2ex.asp?partner=netweather&tStyle=normal&logo=0&zipcode=EUR|HR|HR000|GOSPIC|&lang=eng&size=7&theme=clouds&metric=1&target=_self'></script></div><div style='text-align: center; font-family: arial, helvetica, verdana, sans-serif; font-size: 10px; line-height: 12px; color: #;' ><a style='color: #' href='http://www.accuweather.com/world-index-forecast.asp?partner=netweather&locCode=EUR|HR|HR000|GOSPIC|&metric=1' >Weather Forecast</a></div></div>

Flash IntroSportnogometkosarkaIntervju - Stevo ParipovickuglanjeFotosLika danasBlogBildergalerieForumGästebuch